Akademickie Centrum Medyczne

o nas


Wyższa Szkoła Gospodarki to nie tylko uczelnia proponująca kierunki okołomedyczne, ale także miejsce, w którym postanowiliśmy wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie, aby pomagać innym. Na naszym kampusie działa Centrum Dietetyki i Fitness Rewital oraz Akademickie Centrum Medyczne.
Staramy się aktywnie promować zdrowy tryb życia, a w sytuacji choroby otoczyć osoby potrzebujące profesjonalną opieką medyczną.
Jako nowa placówka chcemy zmienić dotychczasowe doświadczenia naszych podopiecznych z placówkami ochrony zdrowia, za swój cel stawiając indywidualne podejście do chorego, dbałość o komfort i skuteczność prowadzonej terapii. W centrum naszych działań jest przede wszystkim pacjent i jego dobro.

Akademickie Centrum Medyczne zostało powołane Zarządzeniem Prezydenta WSG dnia 01.12.2013 r., a działalność w ramach umowy z NFZ na świadczenia z zakresu rehabilitacji medycznej rozpoczęło w lipcu 2014 r.

Akademickie Centrum Medyczne jako jedna z nielicznych placówek niepublicznych opracowało i wdrożyło System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN–EN ISO 9001:2009 w zakresie: Podstawowa i specjalistyczna ambulatoryjna opieka zdrowotna, profilaktyka i promocja zdrowia oraz rehabilitacja lecznicza.

Wyższa Szkoła Gospodarki z dniem 18 marca 2015 r. uzyskała status organizatora turnusów rehabilitacyjnych.

W kwietniu 2015 r. rozpoczęliśmy działalność w zakresie medycyny sportowej i wydawania osobom czynnie uprawiającym sport orzeczeń lekarskich.

We wrześniu 2015 r. zaszły spore zmiany w funkcjonowaniu naszego Centrum - w celu zapewnienia większego komfortu naszym podopiecznym zajęliśmy kolejną kondygnację budynku przy ul. A. Naruszewicza 11. Obecnie na II pietrze mieści się Ośrodek Rehabilitacji wraz z Pracownią Diagnostyki Chorób Układu Krążenia, natomiast na III pietrze uruchomiliśmy lekarskie gabinety specjalistyczne, gabinet psychologa oraz neurologopedy, a także punkt pobrań Vitalabo przyjazny dzieciom.

W sierpniu 2016 r. nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Piękna Omorphia prowadzonym przez dr n. med. Alberta Górnickiego, specjalistę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Powstała również Pracownia Badań Elektroencefalogragii (EEG).

W październiku 2016 r. uruchomiliśmy kolejny projekt, jakim jest Akademia Rodzenia. Sprawując opiekę nad małymi dziećmi i ich rodzinami, spotkaliśmy się z potrzebą zapewnienia młodym mamom kompleksowej opieki zarówno w okresie ciąży, jak i połogu.
Nasza Akademia Rodzenia jest wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą, co wymagało przeprowadzenia całej procedury rejestrowej oraz pozytywnego przejścia kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Akademickie Centrum Medyczne realizuje usługi rehabilitacji w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również komercyjnie. Pozostałe usługi świadczone są wyłącznie odpłatnie.

 

NIP: 9671045448
REGON: 092386249
nr umowy z NFZ: 18-22/B0773/REH
nr księgi rejestrowej: 000000167319
V kod resortowy: 01

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

 

Skontaktuj się
z nami

ul. A. Naruszewicza 11
85-229 Bydgoszcz
telefon tel. 52 567 07 82
acm@byd.pl
zegr od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00
logo